fbpx
ManşetYerel Yönetimler

Karşıyaka iflasın, Başkan Tugay istifanın eşiğinde!

Sosyal Yaşam Kompleksi’ni 28 milyon TL bedelle Büyükşehir’e devreden, ancak parayı ‘ borcu yoktur’ belgesini sağlayamadığı için tahsil edemeyen Başkan Tugay’ın ekonomik sıkıntılar nedeniyle iki kez resti çektiği iddia edildi 

Belediye başkanlığını Hüseyin Mutlu Akpınar’dan ağır borç yükü ile devralan Cemil Tugay’ın ödemelerde yaşanan sıkıntılar nedeniyle istifanın eşiğine geldiği öğrenildi. Sonkaleizmir’in haberine göre; görev süresinin 100. gününde açıkladığı tabloya göre piyasaya ve bankaya olan 220 milyon TL’lik borcun 43 milyon TL’sini ödediklerini açıklayan Tugay’ın asıl sıkıntıyı ise belediye şirketi Kent A.Ş’de yaşadığı ifade edildi. 7 restoran, 9 kafeterya, 4 düğün salonu, 4 market, 4 çay bahçesi ve 1 çocuk müzesi ile hizmet veren Kent A.Ş.’de çalışan yaklaşık 700 personele aylardır maaş ödenemediği, Başkan Tugay’ın şirketin 200 milyon TL’lik borcu nedeniyle de sıkıntılı günler geçirdiği kaydedildi.

KEMER SIKMA POLİTİKASI 

Sosyal Yaşam Kompleksi’nin 28 milyon TL bedelle Büyükşehir Belediyesi’ne mülkiyet hakkının devredilmesinden gelecek para ile rahat bir nefes almak isteyen Tugay’ın bu planının da gerçekleşmediği belirtildi. Karşıyaka Belediyesi’nin Büyükşehir’den parayı tahsil edebilmesi için ‘ borcu yoktur’ belgesine sahip olması gerektiği ancak mevcut borçlar nedeniyle bu tahsilatı yapamadığı öğrenildi. Yaşanan ekonomik çıkmaz nedeniyle kemer sıkma politikasını sürdüren Tugay’ın KENT A.Ş.’den müdürler düzeyinde gelen maaş baskısı nedeniyle de resti çektiği bildirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın