fbpx
3. SayfaManşet

Bir pitbull saldırısı daha! Küçük çocuk ölümden döndü

İzmir’in ilçesinde pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğrayan küçük çocuk yaralandı.

Geçtiğimiz günlerde ilçeye bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde meydana gelen olayda H.E. (7), sokakta oyun oynadığı esnada A.B. (14), pitbull cinsi köpeği ile sokağa çıktı.

A.B., bu sırada köpeğinin tasmasını bir anda bıraktı ve köpek, H.E.’yi kovalamaya başladı. Köpekten kurtulmaya çalışan küçük çocuk, daha fazla kaçamadı ve H.E.’yi vücudunun değişik yerlerinden ısırarak yaraladı.

Sokakta bulunan market çalışanının müdahalesiyle küçük çocuğu bırakırken, yaralanan çocuk sağlık ekipleri tarafından ambulansla Atatürk ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan H.E., tedavisinin ardından taburcu edildi.

“KAÇACAK YER BULAMADIM, CANIM ÇOK ACIDI VE KANADI”

Pitbull köpeğinin kendisine saldırdığı dehşet anlarını anlatan H.E., “Markete giderken köpeği üzerime saldılar ama ben kaçamadım. Kaçacak yer bulamadım. Canım çok acıdı ve kanadı. Pitbull’ları istemiyorum çünkü tehlike saçıyorlar” dedi.

“PİTBULL CİNSİ KÖPEKLERİN BESLENMESİNİN YASAKLANMASI LAZIM”

H.E.’ye saldıran köpeğin daha önce de başkalarına saldırdığını öne süren baba İlhami E. (34), bu cins köpeklerin beslenmesinin yasaklanması gerektiğini vurguladı. Baba İlhami E., “Çocuğum o gün markete gitmiş dönerken de köpeğin saldırısına uğramış. Aynı daha önce başka birilerine daha saldırmış. Sahibi köpeğin tasmasını bırakmış. Olay zaten güvenlik kamerasında da görülüyor. Çocuk köpekten kurtulmak için kaçmaya çalışıyor eve kadar koşturuyor ama evin yakınlarında köpek onu yakalıyor. 2-3 kişi elinden zor alıyor. Pitbull cinsi köpeklerin beslenmesinin yasaklanması lazım. Daha önce Gaziantep’te kız kardeşimizin başına gelen acı bir olay da zaten yine pitbull köpeklerinin saldırısıyla ilgiliydi. Bu cinsin yasaklanması lazım” açıklamasında bulundu.

“ÇOCUĞUM GECE UYKU UYUYAMIYOR”

Yaşanan olayın ardından çocuğu H.E.’nin psikolojisinin bozulduğunu ve gece uyuyamadığını dile getiren baba İlhami E., “Bu hayvanlar saldırdığı zaman insanların vücutlarında telafisi olmayan yaralara yol açabiliyor; zaten saldırgan bir ırk. Biz olayla ilgili suç duyurunda bulunduk şikayetçi de olduk. Ancak hala sahibinin elinden alınmış değil ve tehlike saçmaya devam ediyor. Bu köpek yarın bir gün başkasının çocuğunun da canını yakabilir. Bunun olmaması için o köpeğin sahibinin elinden alınması gerekiyor. Çocuğumun psikolojisi bozuldu. Gece uyku uyuyamıyor, tek başına okula gidemiyor, sokağa dahi çıkamıyor” açıklamasında bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın