fbpx
Genel

Bakan açıkladı: Doğalgaz yardımı için tarih belli oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, desteği için çalışmaların sürdüğünü belirterek ödemelerin mart ayında yapılacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, Sarıkamış Anma Etkinlikleri’ne katıldı. Yanık burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yardımı konusunda çalışmaların sürdüğünü belirterek ödemeler için mart ayını işaret etti.

DESTEĞİ MART AYINDA

desteği ile ilgili açıklamalarda bulunan Yanık, “Biz çalışıyoruz, programımız hemen hemen şekillendi. Üzerinde biraz daha çalışmamız gerekiyor. İnşallah eğer mümkün olursa mart ayı gibi vatandaşlarımıza ödemelerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Isınma yardımı yaptığımız bir grup var. Her yerde kömür kullanımı olmayabiliyor. Doğalgaz altyapısının oluştuğu, yardım alması gereken vatandaşlarımız oluyor. Dolayısı ile hem çevre temizliği açısından hem de vatandaşlarımıza katkısı açısından doğalgaz desteğimize çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

ÇOCUK PROFİLİ ARAŞTIRMASI YAPILACAK

yanık sözlerini şöyle tamamladı: Biz olarak çalışma alanlarımızın tamamında çalışıyoruz. Gerek Gerek çocuk gerek aile profili ile ilgili araştırmayı yapıyoruz. Ondan sonra o araştırmaların sonuçlarına göre hedef kitlemizin ihtiyaçlarını öğrendikten sonra politikalar yapıyoruz. 2022 yılı içerisinde çocuk araştırması, Türkiye ergen profili araştırması, üniversite gençliği araştırması ve Türkiye aile yapısı araştırmasını yapacağız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın