fbpx
GenelYerel Yönetimler

‘Altın Bilezik’ iş arayanlarla işverenleri buluşturuyor

Belediyesi’nin ödüllü projesi Bilezik iş arayanlar ve işverenleri buluşturmaya devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen firmaları ile iş arayan vatandaşlar arsında aracılık yapan Altın Bilezik Proje Ofisi otomotiv sektöründe hizmet veren TİRSAN için toplu iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Bilezik projesi kapsamında firmadan gelen talep doğrultusunda düzenlenen iş görüşmesinde yazılı ve sözlü mülakat gerçekleştirildi. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan mülakata, Altın Bilezik’te kayıtlı ve firmanın belirlediği nitelikleri taşıyan 1600 Bornovalı davet edildi. Mülakatlar sonucunda olumlu dönüş yapılan kişiler 2. Görüşme için firmaya davet edildi. 

  Bilezik İstihdam Merkezi’nin iş arayanlar kadar işverenlerin de başvurduğu bir adres olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Türkiye’nin en önemli sorunlarının başında yüksek oranları geliyor. Altın Bilezik Projesi ile iş arayan Bornovalıları ve işverenleri bir araya getirerek üzerimize düşeni yapıyoruz. Ayrıca merkezimizde düzenlediğimiz eğitimler ve yaptığımız işbirlikleri ile istihdama katkı sağlıyoruz” dedi. 

 BELEDİYEYE TEŞEKKÜR

 İstihdam projeleri kapsamında yeni çalışma arkadaşları almayı amaçladıklarını söyleyen Tirsan Kardan İnsan Kaynakları Şefi Sevin Gürbulut, “ Belediyesi’nin Bilezik uygulaması ile çok yönlü alımı yapmayı amaçlıyoruz. Bize işe alım konusunda destek olan, iş arayan elmanlarla biraya geçekleştiren Bornova Belediyesi’ne böyle bir uygulamayı hayata geçirdikleri için çok teşekkür ederiz” dedi. 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı!

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen reklam engelleyiciyi kapatın